DeepDrawing2

سيد مسعود اميرخاني دانش آموخته كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك از دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تهران و كارشناسي مهندسي مكانيك از دانشگاه علم و صنعت ايران در گرايش ساخت و توليد هستند. حيطه فعاليت هاي ايشان در زمينه طراحي و ساخت بوده و عمده فعاليت هاي صنعتي كه تاكنون انجام داده اند در زمينه طراحي و ساخت اجزا ماشين همچون دستگاه هاي مختلفي در صنعت خودرو و تست هاي آزمايشگاهي همچون تست دوام و عمر مي باشد. دو پروژه صنعتي براي يكي از صنايع بزرگ ايران انجام داده و بيش از 20 پروژه دانشگاهي در حوزه هاي مختلف را با موفقيت به پايان رسانده است. به مدت دو سال در يكي از زيرمجموعه هاي صنعت خودرو كشور مشغول به فعاليت در حوزه تحقيق و توسعه بوده و هم اكنون به عنوان كارشناس طراحي مكانيكي در دپارتمان تحقيق و توسعه شركت مهندسي و ساخت توربين مپنا مشغول به فعاليت مي باشد. تخصص دانشگاهي ايشان در زمينه فرايندهاي شكل دهي و جوش مي باشد.

آموزش شبيه سازي کشش عمیق (Deep Drawing) با نرم افزار آباكوس

تعداد دانشجو : 3

کشش عمیق (Deep Drawing) جزو فرایندهای شکل دهی ورق محسوب می‌شود که در آن یک ورق فلزی (Blank) با عملیات مکانیکی به شکل مطلوب می‌رسد. این یک فرایند تغییر شکل با حفظ مواد است. علت نامگذاری کشش «عمیق» این است که عمقی که ورق کشیده می‌شود بزرگتر از قطر ورق است. این فرایند ممکن است با کشش در چندین مرحله در قالب‌ها انجام می‌شود. به منطقه فلنج (ورق در داخل قالب) با حفظ خواص ماده، تنش کشش شعاعی و تنش فشاری مماسی وارد می‌شود. این تنش فشاری باعث ایجاد چروک در ورق می‌شود. این چین و چروک را می‌توان با ورق گیر (Holder) کنترل کرد. ورق گیر جریان ورق به داخل قالب را کنترل می‌کند. کاربردهای تجاری این روش شکل‌دهی دارای هندسه‌های پیچیده‌ای است. مصارف صنعتی از فرایندهای کشش عمیق شامل بدنه خودرو و قطعات ساختاری، قطعات هواپیما و … است.

    آنچه در این مدیا درس خواهید دید :

  • آموزش ویدئویی دوره آموزشی
  • پاورپوینت مدیادرس
  • فایل مثال های حل شده
  • فایل مقاله برای اعتبارسنجی

30,000 تومان

توضیحات

کشش عمیق (Deep Drawing) جزو فرایندهای شکل دهی ورق محسوب می‌شود که در آن یک ورق فلزی (Blank) با عملیات مکانیکی به شکل مطلوب می‌رسد. این یک فرایند تغییر شکل با حفظ مواد است. علت نامگذاری کشش «عمیق» این است که عمقی که ورق کشیده می‌شود بزرگتر از قطر ورق است. این فرایند ممکن است با کشش در چندین مرحله در قالب‌ها انجام می‌شود. به منطقه فلنج (ورق در داخل قالب) با حفظ خواص ماده، تنش کشش شعاعی و تنش فشاری مماسی وارد می‌شود. این تنش فشاری باعث ایجاد چروک در ورق می‌شود. این چین و چروک را می‌توان با ورق گیر (Holder) کنترل کرد. کاربردهای تجاری این روش شکل‌دهی دارای هندسه‌های پیچیده‌ای است. مصارف صنعتی از فرایندهای کشش عمیق شامل بدنه خودرو و قطعات ساختاری، قطعات هواپیما و … است و از اين رو مدلسازي كشش عميق توسط نرم افزارهاي المان محدود از جمله آباكوس اهميت دارد.

شيوه انجام شبيه سازي

قطعات فنجانی شکل مثل سینک ظرفشویی آشپزخانه و انواع قابلمه و گلگیر خودرو نیز با این روش تولید می‌شوند. فشنگ گلوله نیز با این روش تولید می‌شود. این گونه قطعات، معمولاً با فرایندی که در آن یک سنبه، یک پولک، فلز ورق تخت را به داخل حفره ماتریسی می‌برد تولید می‌شوند. شبيه سازي المان محدود اين فرايند در آباكوس با رويكرد بررسي ضخامت ورق در محصول نهايي و نيروي سنبه انجام شده است. اين شبيه سازي با فرض فرايند متقارن محوري انجام شده و نتايج با يك مقاله معتبر صحت سنجي شده است.

فهرست سرفصل ها مطرح شده در آموزش شبيه سازي کشش عمیق (Deep Drawing) با نرم افزار آباكوس، در ادامه آمده است:

  • كشش عميق (تعريف، انواع پارمترهاي موثر، كاربردها و..)
  • فرضيات و انتخاب هاي مدلسازي المان محدود ( روش تقارن محوري، حل Explicit ، تكنيك ALE و..)
  • مدلسازي مرحله به مرحله و معادلات حاكم ( محيط Part، محيط Material و..) (رفتار پلاستيسيته)
  • ارائه نتايج و توضيحات در مقايسه با يك مقاله معتبر و اعتبار سنجي مدلسازي

اطلاعات اضافی

مدت زمان

1 ساعت و 20 دقیقه

زبان

فارسی

حجم فایل های آموزشی

115 مگابایت

کلمات کلیدی,,,,,,,,,,,,

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آموزش شبيه سازي کشش عمیق (Deep Drawing) با نرم افزار آباكوس”