آموزش پردازش تصویر پیشرفته با متلب؛ بازیابی تصویر

وحید محمدی دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم با گرایش طراحی و ساخت از دانشگاه تربیت مدرس هستند. علاقمندی های وی تکنولوژی های سنسوری، پردازش تصویر و هوش مصنوعی می باشد. زمینه های پژوهشی ایشان تا کنون شامل استفاده از حسگرهای غیرمخرب فراصوتی برای تشخیص آلودگی میکروبی و بهره گیری از پردازش تصویر دیجیتال برای کیفیت سنجی محصول بوده است.

آموزش پردازش تصویر پیشرفته با متلب؛ بازیابی تصویر

تعداد دانشجو : 6

معمولاً در کاربردهای مختلف پردازش تصویر، نویز به عنوان یک عنصر ناخواسته سبب اختلال در تصویر می­شود. منبع نویز می­تواند حسگرهای دوربین، تجهیزات انتقال تصاویر و یا حتی اختلالات مربوط به لنز و جابجایی دوربین باشد. به هر حال، تکنیک­های فراوانی برای بهبود تصویر و ارتقای ارزش تصویری پیکسل­ها وجود دارد. این روش­ها و تکنیک­ها امکان استخراج هرچه بیشتر اطلاعات مورد نیاز کاربر را فراهم می­کنند. در دوره حاضر تلاش بر این است تا ابتدا انواع نویزهای تصویر و روش­های اصلاح و حذف آن­ها را بشناسیم و سپس تصویر اصلی و بدون نویز را بدست آوریم.

    آنچه در این مدیا درس خواهید دید :

  • آموزش ویدئویی دوره آموزشی
  • فایل مثال های حل شده
  • فایل های برنامه دوره آموزشی

15,000 تومان

توضیحات

معمولاً در کاربردهای مختلف پردازش تصویر، نویز به عنوان یک عنصر ناخواسته سبب اختلال در تصویر می­شود. منبع نویز می­تواند حسگرهای دوربین، تجهیزات انتقال تصاویر و یا حتی اختلالات مربوط به لنز و جابجایی دوربین باشد. به هر حال، تکنیک­های فراوانی برای بهبود تصویر و ارتقای ارزش تصویری پیکسل­ها وجود دارد. این روش­ها و تکنیک­ها امکان استخراج هرچه بیشتر اطلاعات مورد نیاز کاربر را فراهم می­کنند. در دوره حاضر تلاش بر این است تا ابتدا انواع نویزهای تصویر و روش­های اصلاح و حذف آن­ها را بشناسیم و سپس تصویر اصلی و بدون نویز را بدست آوریم. بخش هایی از آموزش پردازش تصویر پیشرفته با متلب؛ بازیابی تصویر در این لینک قابل مشاهده است.

 

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در مدیادرس آموزش پردازش تصویر پیشرفته با متلب؛ بازیابی تصویر ، در ادامه آمده است:
  • فصل اول : فیلترهای حوزه مکان

انواع نویز
تشخیص نوع نویز با روش هیستوگرام
حذف نویز در حوزه مکان
فیلترهای میانگین گیر
فیلترهای ترتیبی
اندازه حسگر

  • فصل دوم: فیلترهای حوزه فرکانس

نویز متناوب
حذف نویز در حوزه فرکانس
فیلترهای میانگیر (BandReject)
فیلترهای میانگذر (BandPass)
فیلترهای تیزکننده

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آموزش پردازش تصویر پیشرفته با متلب؛ بازیابی تصویر”