Nonlinear-roots

سید محمد حسین برقعی دانشجوی مقطع دکتری مهندسي مكانيك گرایش تبدیل انرژی در دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد. ايشان دوره های كارشناسي ارشد و کارشناسی خود را به ترتیب در دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه تهران گذرانده است. تاکنون 3 مقاله ISI در مجلات معتبر در زمینه دینامیک سیالات محاسباتی از کارهای تحقیقاتی ایشان به چاپ رسیده است. ایشان همچنین بیش از 20 مقاله در کنفرانس های داخلی و بین المللی ارائه کرده اند. از سال 1390 تاكنون در شعبه های مختلف دانشگاه آزاد به تدریس دروس کارشناسی مهندسی مکانیک مشغول بوده و علاوه بر تدریس دروس پایه و تخصصی مکانیک سیالات و دینامیک سیالات محاسباتی در مقطع کارشناسی، به تدریس زبان های برنامه نویسی در آموزشگاه های مختلف پرداخته است. ایشان در برنامه نویسی به زبان فرترن و++C مهارت داشته و در نرم افزارهای تخصصی این رشته نظیر ANSYS-FLUENT وEES نیز توانمند می باشد. زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه ایشان، ديناميک سيالات محاسباتي (CFD)، روش های عددی جایگزین نظیر روش شبکه بولتزمن، جریان های غیرنیوتنی، نانوسیالات، ناپایداری و جریان های آشفته، دینامیک سیالات مغناطیسی (MHD) و همچنین جریان سیالات زیستی می باشد.

روش های عددی ریشه یابی و حل معادلات به همراه پیاده سازی عملی در فرترن(Fortran)

تعداد دانشجو : 3

يكي از مسائلي كه اغلب در كارهاي مهندسي با آن مواجه مي شويم، حل معادله اي به شكل f(x)=0 است كه در آن f يك تابع مفروض است. منظور از حل معادله f(x)=0، يافتن مقاديري از متغير x است كه به ازاي آنها مقدار تابع صفر شود. هرگاه f(a)=0، آن‌گاه a را يك ريشه معادله مي ناميم و يا مي گويم a يك صفر تابع f است.

 

 

  آنچه در این مدیا درس خواهید دید :

 • آموزش ویدئویی دوره آموزشی
 • پاورپوینت مدیادرس
 • فایل مثال های حل شده

30,000 تومان

توضیحات

يكي از مسائلي كه اغلب در كارهاي مهندسي با آن مواجه مي شويم، حل معادله اي به شكل f(x)=0 است كه در آن f يك تابع مفروض است. منظور از حل معادله f(x)=0، يافتن مقاديري از متغير x است كه به ازاي آنها مقدار تابع صفر شود. هرگاه f(a)=0، آن‌گاه a را يك ريشه معادله مي ناميم و يا مي گويم a يك صفر تابع f است.

در مديادرس آموزش روش های عددی ریشه یابی و حل معادلات به همراه پیاده سازی عملی در فرترن ، سعي شده است روش های مختلف عددی برای حل معادلات جبری و غیر خطی مورد بحث و بررسی قرار گيرند و سپس بلافاصله پس از تشريح مباني تئوري و نظري هر يك از روش ها، پیاده سازی عملی و گام به گام رویکردهای مورد بحث را در زبان برنامه نويسي فرترن انجام پذيرد.

 

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در آموزش روش های عددی ریشه یابی و حل معادلات به همراه پیاده سازی عملی در فرترن ، در ادامه آمده است:

فصل اول) روش نصف کردن یا تصنیف (The Bisection Method)

 1. تشریح روش نصف کردن
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش نصف کردن

فصل دوم) روش نابجایی و نسخه اصلاح شده آن (The Method of False Position)

 1. تشریح روش نابجایی
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش نابجایی

فصل سوم) روش وتری (The Secant Method)

 1. تشریح روش وتری
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش وتری

فصل جهارم) روش نیوتن (Newton’s (or the Newton-Raphson) method)

 1. تشریح روش نیوتن
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش نیوتن

فصل پنجم) روش تكرار ساده يا نقطه ثابت (Fixed-Point Iteration)

 1. تشریح روش نقطه ثابت
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش نقطه ثابت

فصل ششم) روش مولر (Müller’s Method)

 1. تشریح روش مولر
 2. تشریح چگونگی پیاده سازی برنامه فرترن برای یافتن ریشه معادله به روش مولر

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “روش های عددی ریشه یابی و حل معادلات به همراه پیاده سازی عملی در فرترن(Fortran)”

شما شاید این را هم دوست داشته باشید